چاپ کتاب

 
 

 

انتشارات افتخار دارد با  تجربه و چاپ بیش از دهها عنوان کتاب در زمینه های گوناگون وشرکت در نمایشگاههای مختلف در خدمت اساتید و نویسندگان و فرهیختگان عزیزی که تمایل دارند آثار و تالیفات خود را به چاپ برسانند باشد.

انتشارات در نظر دارداطلاعات کامل درباره مراحل چاپ کتاب را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.سایت در مرحله تکمیلی قرار دارد و تا یک ماه آینده کامل خواهد شد.

شمامیتوانید اطلاعات خود در مورد چاپ کتاب و یا نظرات خود در مورد انتشارات را در تالار گفتمان برای کمک به دیگران درج نمایید و یا از تجربیات دیگران استفاده نمایید.  کلیک کنید

پیشنهاد میکنیم تمام مطالب زیر را بخوانید.

 

 

 

 

مزایای چاپ کتاب در انتشارات :

١ ـ تحویل کتاب به شمارگان و همچنین ماندن حق چاپ برای نویسنده برای همیشه.

٢ـ در اختیار قراردادن CD کتاب و فیلم و زینک کتاب به نویسنده توسط انتشارات.

٣ ـ پخش کتاب (رایگان در چاپ اول)

انتشارات  این امکان را برای نویسندگان چاپ اولی برای کمک به این عزیزان برای شروع کار در نظر گرفته است.                                              

انتشارات در پخش کتاب بدین صورت عمل خواهد کرد که با توجه به موضوع کتاب تعداد معینی جلد از کتاب شما را به مرکز پخشی که با آنها کار می­کند فرستاده تا در مراکز فروش پخش شود. چنانچه کتاب شما فروش رفت دوباره از شما کتاب دریافت و پخش خواهد کرد. با اتمام تیراژ کتابتان کتاب شما وارد چاپ بعدی می­شود.

۴ ـ شرکت در نمایشگاه بین­المللی کتاب و ارائه کتاب شما در نمایشگاه بین­المللی کتاب تهران

 

۵ ـ واردشدن طرح روی جلد کتاب شما به همراه نام کتاب، نام نویسنده  در سایت اینترنتی انتشارات .

۶ ـ شرکت در نظرسنجی اینترنتی سایت انتشارات  که کتابهایی که بیشترین آرا را کسب کنند در نمایشگاه بین­المللی کتاب در غرفه انتشارات به عنوان کتاب برتر سال انتشارات معرفی شده و علاوه بر دریافت لوح تقدیر، جوایزی نیز به نویسندگان این آثار اهداء خواهد شد. کتابهای چاپ شده در انتشارات  هر سال و به صورت نامحدود در این نظر سنجی شرکت داده خواهند شد.

بانک اطلاعات مراکز فروش

٧ ـ به زودی پرتال فروشگاهی سایت راه­اندازی خواهد شد که در آن کتابفروشیهای عرضه­کننده محصولات انتشارات  معرفی شده و آدرس و شماره تماس آنها ذکر خواهد شد تا شما بدانید که چه مراکزی کتاب شما را می­فروشند و همچنین خوانندگان و خریداران کتاب بتوانند در صورت پیدا نکردن کتاب شما با مراجعه به سایت از مراکز فروش کتابهای انتشارات اطلاع حاصل کنند. با این امکان بخصوص، دیگر پیدا نکردن کتاب مورد نظر معنی و مفهومی ندارد و چنانچه فردی کتابی از محصولات انتشارات  را در نظر داشته باشد به راحتی آن را پیدا می­کند.

 

٨-ثبت و عرضه کتاب شما در سایت پایگاه جامع اطلاعات و فروش کتاب ایران توسط انتشارات و فروش اینترنتی کتاب شما برای عرضه و فروش در سراسر ایران

با این امکان کتاب شما در سراسر کشور قابل دسترس خواهد بود.

 

٩-هدیه انتشارات به شما

اختصاص یک صفحه  اختصاصی نظرات برای هر کتاب در سایت انتشارات  که آدرس آن در صفحه اول کتاب درج شده و خوانندگان کتاب می­توانند با مراجعه به آن نظرات خود را در مورد آن کتاب  به اطلاع نویسنده برسانند.

 

.انتشارات با استفاده از بهترین نوع کاغذ اندونزی(کاج بنفش) و بهترین کیفیت چاپ و کاغذ جلد درجه یک و سلفون جلد کتاب شما را به چاپ میرساند.

                 .......................................................................

چرا کتاب چاپ کنم؟

شما در هر زمینه­ای که فعالیت می­کنید، شاغلید، هنرمندید، استادید، دانشجو هستید و… چاپ کتاب برای شما به منزله اعتبار می­باشد. شما با چاپ کتاب در زمینه فعالیت خود می­توانید وجهه­ای کاملاً متفاوت با قبل پیدا کرده و در زمینه فعالیتی خود فرد موفق­تری باشید. فرض می­کنیم شما می­خواهید معلم خصوصی برای فرزند خود بگیرید و یا در زمینۀ کاری خود فردی را استخدام کنید و یا برای آموزشی خاص پیش استادی بروید و.... در شرایط مساوی شما بین کسی که کتابی در آن زمینه نوشته و کسی که چنین کاری نکرده، کدام را انتخاب می­کنید؟

             .............................................................

مراحل چاپ کتاب

کتاب پس از آماده شدن توسط نویسنده توسط انتشارات تایپ حروف­چینی و صفحه­آرایی شده برای گرفتن شابک راهی خانه کتاب می­شود (که البته ناشران این شابک را به تعداد از خانه کتاب دریافت کرده و در اختیار دارند). پس از اختصاص شابک، کتاب به کتابخانه ملی برای گرفتن فیپا فرستاده می­شود که پس از دریافت فیپا که اطلاعات کامل کتاب در آن جمع شده کتاب به وزارت ارشاد برای دریافت مجوز چاپ فرستاده می­شود تا مجوز چاپ برای کتاب صادر شود. تمام این مراحل ممکن است بین 2 تا 6 هفته طول بکشد. بعد از اتمام تمام مراحل کتاب آماده چاپ است و توسط ناشر برای لیتوگرافی، چاپ و صحافی فرستاده می­شود. حالا کتاب شما آماده است.

قطع های کتاب:

کتابها بیشتر در دو اندازه رقعی(١۶در٢١ سانتیمتر) و وزیری(١۶در٢۵) چاپ میشوند.البته اندازه های دیگری نظیر خشتی و رحلی و سلطانی نیز وجود دارند که کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.

           .......................................................

انواع قرارداد با ناشر:

١ ـ حق تألیف:

در این نوع قرارداد ناشر با شما قرارداد بسته و درصدی از قیمت پشت جلد ضربدر تیراژ را به عنوان حق تألیف به شما پرداخت می­کند. این نوع قرارداد را ناشران بیشتر با کسانی می­بندند که شناخته شده و کتابهایشان پرفروش باشد.

این نوع قرارداد می­تواند برای بعضی از افراد جذاب باشد زیرا نه هزینه­ای پرداخت می­کنند و نه در پخش نقشی دارند ولی چنانچه فروش کتاب خوب باشد این افراد ضرر می­کنند. چنانچه به فروش کتاب خود مطمئن هستید زیر بار این نوع قرارداد نروید. در این نوع قرارداد حق چاپ همیشه برای ناشر محفوظ می­ماند.

 

٢ ـ مشارکت

در این نوع قرارداد هزینه­های چاپ بین ناشر و نویسنده تقسیم شده و سود فروش نیز به همان نسبت بین ناشر و نویسنده تقسیم می­شود.

٣ ـ واگذاری کتاب:

شما با این قرارداد کتاب خود را با دریافت مبلغی برای همیشه به ناشر واگذار کرده و هیچگاه هیچ مبلغ دیگری دریافت نکرده و حق چاپ کتاب خود را نخواهید داشت.

۴ ـ سرمایه­گذاری مولف:

در این حالت مولف تمام هزینه­ها را پرداخت کرده به صورتی که هزینه­های چاپ را به عنوان حق نشر به ناشر می­پردازد. تمام سود این فروش در این نوع قرارداد متعلق به مولف است.

 

قرارداد با انتشارات :

ما در این انتشارات با نوع چهارم  قرارداد در خدمت شما عزیزان هستیم. سعی ما بر این است که با کمترین هزینه، بهترین کیفیت و بیشترین خدمات در خدمت شما عزیزان باشیم. شما با چاپ کتابتان در انتشارات  از امکانات فوق­العاده­ای نیز بهره­مند خواهید شد که می­تواند در فروش بهتر و معروفیت شما تأثیر بسزایی داشته باشد.

قبل از هرگونه تصمیمی در مورد چاپ کتابتان توجه داشته باشید که اگر قصد شما از چاپ کتاب در شروع کار فقط درآمدزایی است و از فروش کتاب خود اطمینان ندارید، در تصمیم خود تجدیدنظر کنید.

ولی چنانچه از فروش کتاب خود اطمینان دارید و یا قصدتان مطرح شدن در زمینه شغلی و یا تحصیلی و یا زمینه دیگر است فرصت را از دست ندهید.

انتشارات  در شروع کار با شما قراردادی می­بندد که در آن مشخصات کتاب و نام نویسنده و تیراژ موردنظر و مبلغ قرارداد قید شده و حق چاپ کتاب برای همیشه در اختیار خودتان باقی می­ماند و چنانچه در آینده خواستید می­توانید برای چاپ مجدد کتاب خود به هر انتشارات دیگری مراجعه کنید.

شما در روز عقد قرارداد ١٠% از هزینه­های چاپ کتاب را پرداخت می­کنید و ۴٠% نیز پس از دریافت مجوز از وزارت ارشاد و قبل از چاپ و ۵٠% باقیمانده را پس از چاپ کتاب پرداخت خواهید کرد. چنانچه به هر علتی کتاب چاپ نشود تمام مبالغ پرداختی توسط شما به شما بازگردانده می­شود.

تمام موارد فوق در قرارداد ذکر خواهد شد.

 

کیفیت را فدای قیمت نکنید ولی هیچگاه چوب گرانی را نیز نخورید.

 

     ...............................................................

هزینه چاپ:

انتشارات  با استفاده از بهترین  کاغذ درجه یک برای جلد و صفحات کتاب شما وکاملترین خدمات با قیمتی مناسب در خدمت شما فرهیخته گرامی است.

ما به تمام عزیزان پیشنهاد می کنیم که چاپ کتاب اول خود را با ١٠٠٠ جلد انجام دهند و چنانچه کتابشان فروش رفت وارد چاپ دوم با تعداد بیشتر شوند.

با این کار اولا چنانچه کتاب فروش نرفت ضرر بیشتری نکنند دوما در صورت فروش کامل جلد اول کتابشان سریعتر وارد جلد دوم شده واین کار هم در فروش بیشتر جلد دوم تاثیر دارد و هم معروفیت کتاب و نویسنده آن.

هزینه تمام شده چاپ کتاب با توجه به میزان تعداد صفحات.سایز کتاب.نوع چاپ.نوع کاغذ ونوع جلد مورد نظر شما متفاوت میباشد.

هزینه دریافتی برای حروفچینی و صفحه آرایی و طراحی جلد و چاپ کامل بوده و قیمت تمام شده میباشد.

/ 0 نظر / 19 بازدید